Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

BARKA - V KONCERT MUZYKI RELIGIJNEJ - NIEZDROWICE 2006

Zespół urzekł słuchaczy swoimi barwnymi strojami historycznymi, a także inscenizacją swojego występu. Wykonane utwory na instrumentach epoki baroku, także taniec wywołał burzliwe oklaski.W niedzielę 11 czerwca 2006 r. o godzinie 1600 w kościele p.w. Św. Jadwigi patronki Śląska, rozpoczął się kolejny, już V Koncert Muzyki i Pieśni Religijnej.
Zaproszone zespoły i słuchaczy przywitali ks. Proboszcz Werner Szygula i Burmistrz Ujazdu Tadeusz Kauch.

Brak opisu obrazka

W koncercie tym wystąpiły kolejno:
Młodzieżowy Chór Szkoły Muzycznej II-go stopnia im. L. Różyckiego w Gliwicach pod dyrekcją Joanny Pudlik.
 

Brak opisu obrazka

Chór prowadzony przez panią dyr. Joannę Pudlik skupia uczennice i uczniów Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Gliwicach. W swoim występie przedstawił obok klasycznych utworów chóralnych o tematyce religijnej, także utwory współczesne, a w połączeniu z młodością wykonawców i energią pani dyrektor wywołał u słuchaczy niezapomniane emocje.

Brak opisu obrazka

Następnie wystąpił Zespół Muzyki Dawnej i Tańca Historycznego „Capella Nicopolensis” prowadzonym przez panie Andronikę Krawiec oraz Bożenę Krzyżowską.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Zespół urzekł słuchaczy swoimi barwnymi strojami historycznymi, a także inscenizacją swojego występu. Wykonane utwory na instrumentach epoki baroku, także taniec wywołał burzliwe oklaski.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Na końcu wystąpił Chór Mieszany parafii Matki Boskiej Różańcowej z Rudy Śląskiej – Halemba. Chór ten przedstawił przekrój chóralnych pieśni religijnych w oryginalnym wykonaniu i aranżacji.
Prezesem Chóru jest pani Justyna Czaja a dyryguje pan Grzegorz Kamieński.
 
Brak opisu obrazka
 
Zaśpiewane pieśni, a także przedstawiony wiersz na okazję tego spotkania pod tytułem „Przyjaciel rękę ci poda”, wzruszyła wszystkich.
 
Brak opisu obrazka
 
Radość była tak duża, że oklaskami wyproszono bis w którym uczestniczyli wszyscy artyści tworząc niepowtarzalną atmosferę przyjaźni.
Kierownictwo i oprawę słowną przygotował pan Władysław Zając.
 
Brak opisu obrazka
 
Dzięki jego głębokiemu zaangażowaniu, wiedzy i uwielbieniu muzyki w kościele w Niezdrowicach co roku pojawiają się chóry i zespoły muzyczno-wokalne o wysokim poziomie artystycznym, nie oczekują wynagrodzenia lecz chcących pokazać swoje umiejętności i piękno muzyki.
Organizatorem tego V Koncertu jak i poprzednich czterech jest Stowarzyszenie Odbudowy i Rozwoju Niezdrowic działającego już od 6 lat, którego prezesem pan Artur Kiowski.
Tegoroczny koncert organizowany był we współpracy z ks. Prałatem Wernerem Szygula proboszczem parafii p.w. Św. Andrzeja Apostoła pod patronatem Pana Tadeusza Kaucha burmistrza Ujazdu.
Na zakończenie Artur Kiowski prezes Stowarzyszenia, Tadeusz Kauch burmistrz Ujazdu i ks. Werner Szygula wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy.
 
Brak opisu obrazka
 
 
Po koncercie odbyło się spotkanie przy ognisku z udziałem artystów. Tam częstowano wszystkich domowym ciastem i kawą, a chętni mogli upiec kiełbaskę i wypić piwo.
 
 
  Brak opisu obrazka
 
Wersja XML