Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

DNI ZIEMI UJAZDOWSKIEJ - 10- 11 lipca 2010

Obchody święta gminy rozpoczęły się w sobotnie popołudnie Dniem Mniejszości Niemieckiej z okazji 20-lecia. W części artystycznej wystąpiła orkiestra dęta, zespół Frohsinn, grupa młodzieżowa Jugendgruppe z Jaryszowa, solo:  Simona Bieniek, Natalia Wilczek, Krzysztof Macioszek, Kinga Śmiałek oraz zespół Metrum. Wieczorem do tańca przygrywał zespół Music Box.

W niedzielę festyn rozpoczęła impreza dla dzieci. Clown i iluzjonista zabrali wszystkich chętnych w bajkową podróż przez świat baśni i czarów. Tanecznie wystąpiły zespoły z Ośrodka Kultury Cuxy i Hexy, w repetuarze pieśni ludowych wystąpił zespół Frohsinn. O godz. 18.00 pod namiotem biesiadowano wspólnie z kabaretem z Kopydłowa, a o 22.00 obył się koncert Ivana Komarenki. Nie zapomnieliśmy również o kibicach piłki nożnej i finałowe mecze można było oglądać na telebimie pod namiotem. Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Contex z Jaryszowa.

Wśród innych atrakcji dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych pocztówek i fotografii, warsztaty czerpania papieru z możliwością własnoręcznego wykonania pamiątkowej kartki oraz studio portretu. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzały kajaki , przejażdżki dorożką, czy też wesołe miasteczko. Jednak hitem okazał się balon na uwięzi, do którego ustawiła się długa kolejka. Balon przez 2,5 godz. wznosił sie do góry ponad namiot i zabierał wszystkich  chętnych , których ciągle przybywało.

 

 

Wersja XML