Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TARGI PANIEŃSKIE - 22 maja 2011

M-G Ośrodek Działalności Kulturalnej pod patronatem Burmistrza Ujazdu

 

 

TARGI PANIEŃSKIE

 22 MAJA 2011

22 maja 2011r. po raz drugi po kilkudziesięcioletniej przerwie odbyły  się w Ujeździe Targi Panieńskie. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców, jak również gości z okolicznych miejscowości. Specjalnie na tę okazje zjechali kawalerowie z zaprzyjaźnionej gminy Pakosław wraz z wójtem Kazimierzem Chudym .

Przed rozpoczęciem imprezy  Młoda Para -w tę rolę wcieli się- Maja Bartkowiak i Kamil Tomaszek - objechali strojną bryczką  Ujazd i okolice zapraszając wszystkich na biesiadę weselną w rynku miasta.

Targi Panieńskie  o godz. 15.00 rozpoczął  przyjazd Młodej Pary, która w asyście druhen i drużbów, przy aplauzie zgromadzonej publiczności , w takt marszu Mendelsona przemaszerowała przez rynek na estradę. Burmistrz Ujazdu - Tadeusz Kauch  witając młodych i otwierając Targi podkreślił ich szczególny charakter, znaczenie w hisorii i dziejach naszej gminy oraz potrzebę kontynuowania tej tradycji zwłaszcza wśród młodego pokolenia.

W części artystycznej wystąpili: -  młodzież ze szkoły podstawowej w Ujeździe i chór gimnazjalistów, - zespoły taneczne "Cuxy " i  "Hexy" z  Ośrodka Kultury oraz "Konie"  z Kędzierzyna- Koźla, - zespoły folklorystyczno- śpiewacze; "Frohsinn" z Ujazdu i po raz pierwszy "Melodia " z Sieroniowic oraz gościnnie zespól ludowy "Chojnioki" z Chojna. W wieczornej części programu na biesiadzie bawił wszystkich zespół "De Facto" z Będzina.

O godz. 21.00  odbył się długo oczekiwany taniec kotylionowy . Rozpoczęła go Młoda Para, która w rytmie walca porwała za sobą  50 par. Czy przypadli sobie do gustu? - czas pokaże. Niemniej tych wszystkich którzy  szukają swojej drugiej połowy - zapraszamy ponownie za rok.

Wśród wielu atrakcji wymienić należy inscenizacje na bicyklach pt. "Szranki  i Konkury", przedstawione przez artystów z Łodzi,  pokaz sukni ślubnych przgotowanych przez Salon Mody Ślubnej "Sovello" z Kędzierzyna-Koźla, wystawę ślubnych fotografii retro.

Niebywałą atrakcją i pewnym novum w programie były uroczystości złożenia tortów weselnych przez sołectwa i sołtysów  na ręce Pary Młodych. Wielobarwne orszaki wzbudzały zachwyt dla pomysłowości przebrania i jednocześnie podziw dla przepięknych w swjojej formie i przepysznych w smaku  tortów - o czym mogli się przekonać wszyscy degusatorzy.  Tort własnoręcznie zrobiony złożył rónież burmistrz Ujadu Tadeusz Kauch -  ci , co konsumowali podziwiali umiejętności i kunszt  burmistrza również w tej dziedzinie.

Dużym powodzeniem cieszyły się również specjały kuchni śląskiej  jak m.in.: kołacz, krupnioki , żymloki, swojski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem , serwowane przez pracowników Ośrodka Kultury. Niemniej tym razem wzbogaciliśmy nasze menu o smaki kuchni góralskiej zapraszając panią Irenę Golec z Milówki ( mama sławnych braci Golców) do ugotowania na 300 osób - popularnej i niezwykle smakowitej - góralskiej kwaśnicy .  W gotowaniu     dzielnie pomagały panie z KGW Niezdrowice. Pani Irena jak się okazało nie tylko pysznie  gotuje,  ale również - o czym można było się przekonać -  pięknie  śpiewa. I nie jest zagadką  po kim bracia Golcowie odziedziczyli talent.

Targi Panieńskie zakończyła o godz. 24 .00 zabawa taneczna z zespołem "Starter "  z  Zimnej Wódki.

Organizatorzy składają sedeczne podziękowania sponsorom, organizacjom i osobom fizycznym  za zaangażowanie i pomoc w organizacji Targów Panieńskich.

  TARGI PANIEŃSKIE W OBIEKTYWIE KAMERY:

http://tvp.info/teleexpress/reportaze/targi-panienskie-dla-kawalerow/4552933

 

                                      

 

Wersja XML