Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

DNI PARTNERSTWA Ujazd-Břidličná, 11-12 maja 2013 (NIEDZIELA)

Burmistrz Ujazdu i M-G Ośrodek Działalności Kulturalnej w Ujeździe

niedziela 12 maja 2013

  DNI PARTNERSTWA 

 Ujazd Břidlič

 

 

Drugi dzień obchodów Dni Partnerstwa zdominowały Targi Panieńskie organizowane już po raz czwarty , których tradycja sięga lat przedwojennych, a które już  na stale wpisały sie do kalendarza imprez kulturalnych . 

 

Niedzielne uroczystości o godz. 10.00 zainaugurowała msza św. koncelebrowana w trzech językach z udziałem ks. biskupa Andrzeja Czai.  Uroczystości miały szczególny wymiar, albowiem nawiązywały do 400 - lecia kościoła .

 

      O godz. 14.30 przy dźwiękach muzyki Fanfarenzug wszyscy zebrani na rynku miasta przemaszerowali w barwnym szyku do parku miejskiego. W części oficjalnej ks. prałat Werner Szygula przypomniał historię powstania kościoła i jego fundatorów. W części artystycznej wystąpiły zespoły z Bridlicnej, Nusplingen, Lobenstein i Levocy, a także solo Natalia Wilczek para taneczna.  Gwiazdą wieczoru był zespół Abba Dreams. Niemniej wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na Młodą Parę, ktora tradycyjnie objeżdżała bryczką Ujazd i zapraszała mieszkańców pod namiot biesiadny. W tym roku rolę Młodej Pani pełniła Julia Golba z Jaryszowa, a  Młodego Pana - Dastin Sosnowski z Ujazdu. 

 

       O godz. 18.00 zabrzmiał marsz Mendelsona i Młoda Para  w towarzystwie druhen i drużbów przy licznie zgromadzonej publiczności i owacjach na stojąco przeszła przez namiot na scenę. Burmistrz Tadeusz Kauch serdecznie powitał młodych, nawiązał do historii Targów i życzył wszystkim znalezienia  " swojej drugiej połowy w tańcu kotylionowym. Jak zawsze nie zawiedli sołtysi, którzy przybyli z delegacjami ze swoich sołectw aby młodym złożyć torty weselne. Wszystkie wypieki były nie tylko przepyszne, ale przepięknie zdobione. W czasie gdy goście  delektowali się wypiekami, młodzież z niecierpliwością oczekiwała  na owiany tradycją taniec kotylionowy. Wzięli w nim udział również nasi młodzi goście z partnerskich gmin.    Targi panieńskie oraz  Dni Partnerstwa zakończyła zabawa taneczna z zespołem Starter z Zimnej Wódki. 

 

Wsród dodatkowych atrakcji drugiego dnia obchodów Dni Partnerstwa należy wymienić: 

 

wyścig rowerowy  "Ujazd na czas parami",  wesołe miasteczko, przejażdżki ciuchcią i bryczką , warsztaty robienia dużych baniek, warsztaty wspinaczkowe, strzelania z łuku, warsztaty szczudlarskie i malowania twarzy. 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania strażakom i policji, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, placówkom oświatowym, paniom z Caritasu, sołtysom, tłumaczom j.niem. oraz instytucjom i osobom spoza gminy, które wsparły nas i udzieliły pomocy rzeczowej, a także  mieszkańcom za liczny udzial w imprezie mimo niesprzyjającej aury. 

 

 

 

                                                                                                                                  oprac.G.K.

 

 

Wersja XML